PƄRNUMAA KOOLISPORT

2022/2023 ƕppeaasta tulemused

1. Jalgpall 4-6 klass poisid 15.09.2022. Kilingi-Nõmme gümnaasium Pärnu maakoolide 4-6 klasside poiste jalgpall, mis algas tugeva vihmasajuga aga lõppes päiksepaistega möödus energiliselt, sest võistlustules oli 5 võistkonda. Mängiti välja kõik kohad I koht Sindi gümnaasium, II koht Kilingi-Nõmme gümnaasium, III koht Lihula gümnaasium, 4 Uulu põhikool ja 5 Surju kool. Võistlustele oli appi tulnud vilistama profid Tallinna koolispordi jalgpalli osakonnast Rauno ja Timo, kes võtsid lastele kaasa ka palju auhindu. Koolispordili on jalgpalli liidust väga palju abi ja oleme väga tänulikud neile. Kokku osales 43 õpilast. 

2. Heategevuslik teatejooks 5,6,7,8,9 klassidele toimus 23.09.2022 Pärnu Rannapargis. Kokku osales üle Pärnumaa 17 kooli, neist maakonnast 3 ja 14 Pärnu linnast. Osalema oli tulnud 151 võistkonda ja 1208 õpilast. Heategevuslik teatejooksu mõte on tulnud Norrast umbes15 aastat tagasi, kui seal alustati mõttega, joosta nende laste eest, kes ise joosta ei saa. Võistkonnas on 8 liiget, iga laps läbib 200 m jooksulõigu, mis pole ületamatu kellegi jaoks, kui joosta ei jaksa siis kõnnitakse. Jooks ei ole võidu peale ja aega ei võeta, kuigi kiputakse ikkagi võistlema. Õpilastel on seljas ühtesugused särgis, millel peal telefoninumber kuhu saab helistades annetada raha. Kokku kogutud summaga toetataksegi lapsi, kes ise joosta ei saa. Üle Eesti joostakse ühel päeval, lapsed kes osalevad teevad head ja toetavad oma jooksuga sümboolselt. Rõõmu ja emotsiooni jagus kõigile!  Koolisport on korraldanud jooksu Pärnumaal alates 2006 aastast, viimased kuus aastat on korraldanud jooksu Margit, kes võttis viimase üle, oleme tänulikud. 

3. Pärnu maakoolide sügiskross ja pendelteatejooks 30.09.2022 Jõulumäel.  Üks pika traditsiooniga koolispordi üritus on taaskord seljataga. Õnneks oli meid terve päeva vältel õnnistatud imelise sügisilmaga ja Jõulumäe värske männilõhn on alati tervist kosutav. Kõik sujus ilma protestide ja viperusteta rahumeelselt ja rõõmsalt. Elati valjult oma kooli võistkondadele kaasa ja vaadati, et teatevahetused saaks kiirelt üle antud. Pendelteatejooksus jooksis 13 kooli, kokku osales aga 15 maakooli ja 312 õpilast.  Väga tore oli näha võistlemas Tammiste LA/A ja Lindi LA/AK, kes tulid pakkuma oma osalemisega konkurentsi Tahkuranna LA/AK. Üle pika aja oli väljas kolm väikest LA/AK, kes võistlesid omasugustega.

Koostƶƶpartnerid: