PƤrnu Maakoolide Spordiliit

2021/2022

2021/2022 Õppeaasta võistlused

1 Pärnu maakoolide MV-d 4-5 klasside poiste jalgpallis 24.09.2021. Kilingi-Nõmme gümnaasiumi straadionil.  Tore on tõdeda, et maakoolide ajaloos, esimest korda korraldatud võistlus, 4-5 klasside positele jalgpallis toimus väga edukalt. Muidugi on see vanus, kes soovib mängida ja elab mängude võitudele ja kaotustele innukalt kaasa. Lõpuks võistles sel päeval 5 võistkonda. Muutused osalemise suhtes toimusid iga päeav, sest aeg on selline kus jätkuvalt lähevad mõned klassid isolatsiooni. Ilmaga vedas, sest terve päev paistis päike ja tuju taaskohtumisest ning ilusast ilmast oli kõigil hea. Kokku osales sel kaunil päeval võistlustel 45 last. I koha saavutas Sindi gümnaasium, II koha Kilingi-Nõmme gümnaasium ja III koha Are kool.  

2. Pärnu maakoolide MV-d 6-9 kl poisid 29.09.2021. Vändra staadion Euroopa spordinädal on täies hoos, alustasime reedel K-Nõmmes ja liigume nädala lõppu, pidades igal päeval mõne võistluse. Vändras toimus maakoolide 6-9 kl poiste jalgpall, kust võttis osa arvestades keerukat olukorda siis jäid võistlustelt  välja kaks võistkonda. Eelnevatel aastatel oleme mäginud ikka 8 ja rohkema võistkonnaga siis nüüd tuli võistlus pidada 6 võistkonnaga. Võistlus peeti sel aastal suurel staadionil, mängiti kahes alagrupis, peeti poolfinaalid ja viimasedki kohad mängiti välja. Juba poolfinaalides tundus, et võistkonnad on väga võrdsed, sest võistlustulemused pidid otsustama penaltid ja samuti I-II koha mängus said otsustavaks penaltid. Kokku osales 51 õpilast. I koha napsas endale Vändra g, II kohale tuli Kilingi-Nõmme g ja III jäi Lihula g, kes pidas meeleoluka jõukatsumise ära Vändra g I võistkonnaga. 

3. Pärnu linna ja maakoolide orienteerumise MV-d 30.09.2021. Pärnu rand  (KLASSID) ja (KOOLIDE TULEMUSED). Suurepärane sügis, veidi tuult ikka oli sest võistlused toimusid ju Pärnu rannas. Ühise võistlusena peeti Pärnumaa koolide orienteerumist. OK West klubi korraldab võistlused nagu alati ära väga heal tasemel. Lapsi oli osalemas sel päeval 192 ja koole kokku 12. Olime taaskord rõõmsad, et sai värskes õhus liikuda. 

4. Pärnumaa koolide MV-d 10-12 klasside poiste jalgpallis 05.10.2021  Mitmed aastad oleme püüdnud pidada 10-12 klasside poiste jalgpalli koos Pärnu linna koolidega. Haldusreform reformis Pärnumaale 9 KK/G, nendest mõned on kohe nii väikesed, et ei saa oma võistkonda välja saata, siis tekkis mõte pidada võistlus ühiselt Pärnumaa koolide MV tena. Sel aastal sai osaleda 5 võistkonda ja 63 õpilast. Esimset korda oli väljas ka Tõstamaa KK võistkond, kuna Tõstamaal jalgpalli trenne ei toimu siis saavutati vapralt 5 koht. Järgnesid paremuselt ülespoole Pärnu SHG, III koht Pärnu Ühisgümnaasium, II Pärnumaa KHK, I koht Koidula g. Kahjuks ei saanud osaleda Vändra g ja Kilingi-Nõmme g, kes on sellel võistlusel varasemalt osalenud. 

5. Pärnu maakoolide krossiteatejooksu ja pendelteatejooksu mv-d 08.10.2021. Jõulumäel Loomulikult on Jõulumäele alati tore minna, sest pererahvas on kõik tipptopp valmis sedanud, ei puudunud ka sel korral mitte kui midagi. Isegin maitsev kuum magus marjane punane jook ja soojad saiad ootasid. Ilmaga on meil ka alati vedanud, ei teagi kas ka see on Jõulumäe päkapikkude töö. Ühesõnaga pole põhjust nurisemiseks kellegil. Seekord lippas 237 õpilast Jõulumäe männiste metsade all, võideldes endale kohti nii pendelteatejooksus kui ka krossiteatejooksus. 

6. Pärnumaa MV-d Korvpall 3x3 1-5 ja 6-7 kl P,T 19.10.2021. Pärnu Spordihall (alagrupid,   Play-offParemusjärjestus) Eesti Koolispordi Liit korraldab juba mitmendat aastat sarja 3x3 Korvpall 1-5 ja 6-7 klassidele Pärnumaa etappidena. Võistlevad nii linna kui maakonna koolid koos. Osalema oli tulnud 15 võistkonda, koolidest olid väljas Mai, Raeküla, Vanalinna, Paikuse, Ülejõe, Vändra.  Kokku osales 60 last.

Koostƶƶpartnerid: