PƄRNUMAA KOOLISPORT

2020/2021

Protokollid 2020/2021 õppeaasta võistlused

1. Jalgpall kuni 7 klass poisid toimus Kilingi-Nõmme gümnaasiumi staadionil 17.09.2020. Kokku osales 8 maakoolide võistkonda ja 69 õpilast. Kuna sügis on igal aastal ilus olnud siis esimene võistlus algas vihmas, lumes ja põhja tuulega. Õnneks keegi haigeks ei jäänud ja saime paari seisakuga võistluse kenasti peetud. I koha saavutas sel aastal Kilingi-Nõmme gümnaasium, II Vändra gümnaasium, III koht Sindi gümnaasium.

2. Jalgpall 8-9 klass poisid toimus Vändra gümnaasiumi staadionil 30.09.2020. Õnneks oli Vändra toredad kehalise kasvatuse õpetajad tellinud ilusa sügises ilma, saime oma mängud mängida veidi pikemalt. Olukord riigis on läinud pingelisemaks, teeme omalt poolt kõik selleks, et tagada Vabariigi valituses poolt määratud korraldused. Võistlustel on kaasas desinfitseerimisvahendid ja kätlemist ei toimu. Paljudes koolides ollakse kahtlevad kas osaleda või mitte, otsustavad ikkagi lapsevanemad siis õpetajad kas lapsed pääsevad võistlustele, sest vähimagi haiguse kahtluse korral tuleb laps koju jätta. Vaatamata ebakindlusele osales võistlustel 7 võistkonda ja 57 õpilast. I koht Vändra gümnaasium, kes läheb EKSL võistlustele Pärnumaad esindama. II koha saavutas Häädemeeste KK ja III koht läks Pärnu-Jaagupisse. 

3. Pärnumaa koolide MV orienteerumises 4-5,6-7,8-9,10-12 klasside poistele ja tüdrukutele 01.10.2020. (koolide arvestus 2020) Pärnu naiste rand. Imeline ilm, imeline keskkond, mis saaks olla liikuda värskes õhus ja keset Pärnu kõige kaunimat ala. Suurepärane korraldus OK West-ilt ja tänud õpetajatele, kes lapsed sel päeval välja tõid, sest tegemist on mõnusa kulgemisega kui pigem võistlusega. Nautida sai päikselist sügist ja rahulikku merd, jalutada rannapargis ja kuulata muusikat Valgre pingi juures. Kokku osales sel päeval ligi 270 linna ja maakoolide last.

4. Pendelteatejooks ja krossiteatejooks 07.10.2020 Jõulumäel  Jõulumäele on alati tore tulla ja kahju minna, sellist rahu ja vaikust nagu enne suurt võistlust ei leia kuskilt. Hingasime kopsud värsket männimetsa õhku täis ja ootasime lapsi. Maakondadest oli välja tulnud lausa 16 kooli, seal hulgas üks linna pisikene lasteaed algkool Lindi, kellel tõesti pole võimalik linnas kellegagi võistelda. Tegus õpetaja avaldas soovi ja nii nad saidki sel päeval koos Tahkuranna LA/AK pendelteatejooksu joosta. Uhke tunne oli näha ka Kihnu kooli, kes oli osalema tulnud ikka päris varakult, muidu ju nii kaugelt kohale ei jõuakski. KK/G arvestuses saavutas I koha Kilingi-Nõmme g, II Sindi g ja III koha sai Vändra g. Suurtest põhikoolidest olid parimad Uulu pk, Sauga pk, ja III jäi Tori pk. Väikestest põhikoolidest olid edukamad Pärnjõe kool, II Tootsi LA/PK, III Juurikaru pk. Krossitatejooksul osalesid kõige suurema arvulise võistkondadega 1-3 kl arvestuses kus jooksis 96 last, 4-5 klassides jooksis 93 last ja edasi pisut vähem. Kokku osales sel päikselisel päeval 354 õpilast. Võistlustel kasutati autasustamisel maske ja laual olid desifitseerimis vahendid, viisime registreerimis telgi õue ja hoidsime kooliti distantsi. 

5. Rahvastepall 4-5 klass tüdrukud 03.11.2020 Paikuse spordihoone. Paikusele on alati tore minna, sest hoolas spordihoone peremees teeb kõik võimaliku, et külalised ennast seal hästi tunneks. Ei midagi uut ka sel aastal, tänud veelkord hea vastuvõtu eest. Tüdrukute mängud läksid kenasti käima, õnnetusi seekord polnud ja kõik kulges kuidagi rahulikus tempos. Ilma suurema lärmi, emotsionaalsuse ja protestideta või siis tüdrukute mängud ongi sellised ...aga mitte igal aastal. Kokku osales kuus kooli ja alagrupi mängudest võitlesid ennast I kohale Sindi g, II kohale jäi Tori pk ja III kohale tuli Kilingi-Nõmme gümnaasium, 4 kohale jäi napilt Vändra g ja 5.-6. kohale mängisid Metsapoole pk ja Uulu pk. Puhtalt kehalise kasvatuse tunni pealt võitjaks ei tule, ikka peale tundi tuleb õpetajal spordiringi vedada siis on võimalus ka ette poole tulla. Kuid ringitunde jagab koolijuht ja kui lapsi on siis võiks need endale lisaks kaubelda, sest rahvastepall arendab palju oskuski, mis teistel aladel kasuks tulevad.   

6. Rahvastepall 4-5 kl poisid 06.11.2020 Paikuse spordihoones  Paikusele oli tulnud mängima üheksa võistkonda. Mõnedes koolides oli kuulda ka sellest, et võib juhtuda, et direktor enam võistkondi välja ei luba. Kuna riigist eriolukorra nõudeid pole edastatud siis teeme meie oma võistlused nendega kes kohale on tulnud. Eeldame muidugi, et koolid lubavad võistlustele ainult terveid lapsi. Kokku osales 72 last 9 koolist. I koha võitis Tori pk, II koha saavutas Vändra g, III koha saavutas Sindi gümnaasium. 

7. Korvpall 10-12 kl poisid 10.11.2020 Pärnu Spordihall  Korvpalli on tore vaadata, sest just selles vanuses lastakse pall mõnuga mängu ja võitlus võidu nimel on tõsine. Paljud mängijad osalevad korvpalliklubi trennides ja see annab veel suuremat mängu ilu. Veidi ebakindlal ajal võttis sellest võistlusest osa ka Lihula gümnaasiumi tubli võistkond, kes treenib samuti kord või paar nädalas aga kahjuks mängida pole väga kellegagi. Nii siis otsustas õpetaja vaatamata sellele, et mänguaega on olnud vähe, seda parandada andes maapoistele võimaluse mängimiseks.  Jäädes nelja kooli seast küll viimaseks aga iga kogemus mängides on ju kuldaväärt!  Tubli õpetaja, kes lapsed välja tõi. I koht Koidula g, II Pärnumaa KHK, III koht Pärnu SHG ja IV koht Lihula g. Kokku osales 33 õpilast. 

8. Korvpall 10-12 kl tüdrukud 09.11.2020. Pärnu Spordihall. Kahjuks sel aastal ei osalenud maakonna võistkondi ja linnast oli osalema tulnud ainult kaks kooli. Pärnu SHG sai võistlustelt I koha ja Pärnu Koidula g II koha. Mäng oli aga suurepärane, sest mängijateks olid korvpalli trenni lapsed, kes mängivad ka Eesti tasemel väga hästi. Võistkonnad kahest koolist olid just nendest tüdrukutest moodustatud. Kokku osales 13 õpilast.

9. Sulgpall 1-4, 5-8, 9, 10-12 kl poisid ja tüdrukud 1.12.2020. Sulgpalli võistlused on toimunud iga aastaselt õpetajate tungival soovil ja koostöös sulgpalli klubiga, nii ka sel aastal. Kokku osales 14 kooli ja 60 õpilast. Auhindadeks jagasime esikolmikutele sulgpalle. Võistlus toimus Pärnu Spordihallis väga kriitilisel ja segasel ajal. Maakond oli jub lukus ja ühtegi võistlust sisse ega välja ei lubatud. Pärnu linn lubas võistlusi teha detsembrikuu esimesel nädalal siis suleti kõik spordihallid.  

Maakonna võistlustest jäid sel perioodil pidamata: 1-3 kl rahvastepall, akrobaatika mille püüame pidada esimesel võimalusel 2021 aastal. Ära jäi veel saalijalgpall 6-9 kl poisid, ilmselt seda võistlust järgi ei tee ja saadame poisid kevadel õue mängima. Loodame, et olukord normaliseerub ruttu ja saame taas alustada võistlustega.

Koostƶƶpartnerid: