PƄRNUMAA KOOLISPORT

2015/2016

1. Jalgpall kuni 7 kl poisid 18.09.2015. Kilingi-Nõmme g. Võistlus peeti ka väga eksteemsetes tingimustes, kahjuks ilm ei olnud tellitud ja sadas väga tugevalt. Oleksn ise teinud väikse pausi aga lapsed oli vaprad ja võistlesid tugvale vihmale vaatamata edukalt. Kui oleksime võistluse peatanud, poleks olnud kõigile võrdsed tingimused. I koht läks Paikuse põhikoolil , II koht Tori põhikoolile ja III koht Vändra gümnaasiumile. Võistluste peakohtunik Ülo Liblik andis samuti endast parima, et võistlus hästi peetud saaks. Kokku osales 60 last.

2. Pärnu maakoolide mv krossiteatejooksus ja pendeltj. 30.09.2015. Jõulumäe Tänusõnad ilmataadile, sest selle võistlusega vedas, ilm oli ilus, soe ja päike paistis. Jõulumäe meeskond oli suurepärast tööd teinud, kõik toimis ja oli olemas õigel ajal. Jooksukrossil osales 383 last, juhul kui kõik koolid oma korralikud ülesandmislehed ära andsid. Keegi rajal ära ei eksinud, korra lõpetasid lapsed varem jooksu ja ei andnud vahetust õigesti üle, see grupp jooksis uuesti aga sellest polnud midgi. Pendelteatejooks toimus teisel väljakul, kokku osales kolm koolidegruppi: I gruppide arevtuses sai I koha Kilingi-Nõmme g, II koha Sindi g ja III koha Pärnu-Jaagupi g. Põhikoolide arvestuses läks seekord nii: I koha Paikuse pk, II Audru k, III koha Sauga pk. III gruppide arvestuses oli kaks kooli: I koha sai Lindi ja II koha Tahkuranna La/ak.

3. Orienteerumine maakoolidele 01.10.2015. Pärnu rannapark. Juba teist aastat toimub orienteerumispäev koolidele oktoobrikuu esimesel neljapäeval ja ikka ja alati mõningate koolide osavõtul. Kahjuks tundub, et ei taheta iseseisvalt koolis orienteerumist teha. Seal kus OKWest oma meeskonnaga treeninguid teeb või päevakuid korraldab, sealt ka välja tullakse aga kuhu jääb kohustuslik õppekava?. Kokku osales 26 last, tänud tiimile ja Jõõpre, Audru, Sauga, Uulu, Kilingi-Nõmme osalistele ja õpetajatele.

4. Jalgpall 8-9 kl poisi ja tüdrukud. 06.10.205. Vändra staadion. Väga hästi ettevalmistatud ja korraldatud suur võistlus, kus osales kokku 15 võistkonda nendest 6 tüdrukute, mida eelmistel aastatel on olnud vähem ja 9 poiste võistkonda. Kokku osales sel võistlusel 60 last. Tüdrukutest olid parimad: I koht Paikuse pk, II koht Tori pk, III koht Jõõpre k ja poiste tulemused olid järgmised I koht Kilingi-Nõmme g, II koht Tori pk ja III koht Paikuse pk. 

5. Jalgpall 10-12 kl poisid 16.10.2015. Kilingi-Nõmmes. Tänase aasta seisuga on keskkoolide/gümnaasiumide võistkondi jäänud maakonnas aga ka linnas väga väheks, sel aastal oli väljas ainult kolm võistkonda. Pärnu linnas samas vanuseklassis võistles viis võistkonda, seega oleks mõistlik järgmisel aastal kõik kokku viia ja teha ühtne Pärnumaa mv. Mängud toimusid suurel väljakul ja mängiti 2x20 minutit, võistkonnas oli 12 mängijat, juba eelnevatel aastatel on soovitud koosseisu suurust muuta, tegime siis ära ja ilma suuremate sekeldusteta. Vändra gümnaasiumi võistkonnas mängis ka üks tüdruk Marike Mangusson, kes lõi võistluse jooksul mitu väravat.  I koht Vändra g, II Kilingi-Nõmme g ja III koht Pärnumaa KHK, tänud võistkondadele.

6. Rahvastepall 4-5 kl tüdrukud 05.11.2015. Paikusel. Aastad ei ole alati ühesugused ja pall väga ümmargune, see on tingitud tihti sellest, et lapsed vahetuvad ja koosseisud muutuvad. Sel aastal oli kolm üllatajat kooli Metsapoole, Varbla ja Sauga, tublid ja tugevad võistkonnad. Esikolmikusse pääsesid Tori, Sauga ja Metsapoole. Kaua pole näinud ka sellist rahulikku mängu. Küsides lastelt autasustamisel, et kas nad jäid võistlusega rahule vastasid kõik koos, et andsid platsil endast parima aga tähtis pole mitte võit vaid osavõtt, päris tõsi!

7. Rahvastepall 4-5 kl poisid 17.11.2015. Paikusel Küll on hea meel selle üle, et võistkondi võrreldes eelmise aastaga ei ole vähemaks jäänud, neid oli endiselt 12 ja kokku osales meie võistlusel 105 õpilast. I koha saavutas Sindi g, II koha Paikuse pk ja III koht läks Audrusse.

8. TV10 Pärnumaa I etapp. 30.11.2015. Pärnu Spordikooli kergejõustiku hall.

9. Võimlemine 4,5,6,7kl tüdrukud, 4-5, 6-7, 8-9 kl poisid ja 8-9 kl t Sindis 11.12.2015.  Tore, et ka sel aastal huvi akrobaatika vastu pole kahanenud. Kohal oli 113 õpilast. Sel aastal esimest korda otsustasime, Sindi g õpetajatega et jagame grupid pooleks kui nimekirjas on vähemalt kümme 4 ja kümme 5 klassi tüdrukut. Kuna viimastel aastatel on võistlusklassid läinud päris suurteks siis otsustasime anda võimaluse ka tavakooli õpilasele, on ju viimastel aastatel sagenenud trennilaste medalite noppimine. Sellega tekitasime juurde eraldi arvestuse 4,5,6,7 klassi tüdrukute osas, kust osavõtt eriti rohke. Tagasihoidlikum on see aga poiste osas ja Sindi g õpetaja ettepanek teha võistlus võistkondlikuks lükati tagasi üldkoosolekul. Poisse on vaja ju ka treenida, pisutki enne võistlust!

10. Sisekergejõustik JAB Pärnumaa MV 14.-15.01.2016. Pärnu Spordikooli Kergejõustikuhall.  2016 aasta esimesed võistlused said peetud ühiselt koos Pärnumaa Spordiliidu ja Pärnu Koolispordiliiduga.  Kergejõustiku aktiiv istus koos sügisel ja ühiselt otsustati, et võistlus võiks toimuda enne Vabariigi võistlust, ka teised maakonnad pidi nii toimetama, seega tõime võistluse kuu võrra ette kõigi ühisel otsusel. Samal koosolekul arvati, et maakond võiks panna välja ainult ühe medali ja koolid oma medaleid ei peaks välja andma. Eelnevatel aastatel on neid välja jagatud alale 9 medalit, leiti et see on majanduslikult ebaotstarbekas ja ühiselt koos tehtud võistlus on vähem kulukam, samas saab tellida ajavõtusüsteemi ja tulemused lähevad arvesse kergejõustiku liitu. Mõeldud tehtud! Kuid võistlustel olid maakonna õpetajad rahulolematud ja nõudsid medaleid tagant järele. Peale kokkuvõtete tegemist selgus, et meile maakonda tuli 44 medalit ja aladelt kus võisteldi. Võisteldi kokku 25 alal ja 9 alalt ei toodud medaleid. Protsentarvutus näitab, et võimalikest medalitest koguti lausa 73%.  Pärnumaa KHK kattis A vanuseklassi ja Juuniori oma võistlejatega ära, ilma nendeta oleks alal olnud nii vähe võistlejaid, et oleks olnud küsitav kas saab esikolmiku välja anda või mitte. Mõtte koht: 1. Jagada koolide medalid välja ainult B klassis. Lükata kokku J ja A klass (maalaste vähesus), tuua juurde C klass ja pidada võistlus ära ühel päeval, olid peale võistlust õpetajate pakkumised.   Kokku osales: 13 maakooli 104 õpilast ja 10 linnakooli 113 õpilast kokku Pärnumaalt 216 õpilast.

11. TV10 II etapp Pärnumaa 18. ja 25.01.2016. Pärnu Spordikooli kergejõustiku hall.

12. Lauatennis 4-5, 6-7, 8-9, 10-12 klasside poisid ja tüdrukud 15.01.2016. Paikuse põhikool. Lauatennises on üks vahva võistlus, mis tegelikult pole ju otseselt seotud kehalise kasvatuse ainekavaga, küll aga on igal aastal tublilt osalejaid, sel korral 73. Kuid nagu ka siin siis mitmed aastad on selle võistluse võitnud käinud läbi erinevate vanuseklasside ja toonud P.-Jaagupi koolile au õed Kaidi ja Eidi Oago-d, kes mängivad tegelikult lausa Eesti paremate seas. 

13. Pärnumaa koolide 10-12 klass võrkpalli võistlused. 19.01.2016. Pärnu Spordihall. (neiud), (noormehed). Huvitav katsumus K.-Nõmme g poiste võistkonnale, kes tuli nelja võistkonna seast tublile II kohale ja tublid Tõstamaa kk tüdrukud, kes mängisid ennast vapralt III kohale. Tundub, et järgmine hooaeg võiks maakonna ja linna keskkoolide/gümnaasiumide osa kenasti kokku minna, ei ole see maakond viletsam midagi. Meistriliiga levelile pääseb üksnes treenitud võistkond!

14. Pärnu maakoolide võrkpalli mv 8-12 klassidele 21.01.2016. Kilingi-Nõmme gümnaasiumis. Koolide võrkpall kutsuti ellu eelmisel aastal, kui arvati et oleks mõistlik veel võrkpalli mängida ja anda võimalus tervele koolile, tegelikkuses kujunes see välja ikka keskkoolide osale ja siis pannakse juurde nooremaid mängijaid, samuti ei oma tähtsust kas võistkonnas on ainult poisid või tüdrukud või on komplekteeritud segavõistkond. Kokku osales 6 võistkonda ja 46 last. 

15. Pärnu maakoolide mv sisekergejõustikus c vk. 27.01.2016.   Üks üllatavalt rahulik ja väike võistlus! Palju esikohti võitis Sauga põhikooli õpilane Carlyn Pukk (3 starti ja 3 esikohta) ja poistest olid edukamad medalite kütid Hanno Tamm Vändra g (4 esikohta 5 -lt alalt) ja Karl-Martin Krapp (3 medalit) Kilingi-Nõmme g. Kokku osales 7 maakooli ja 46 last.

16. Võrkpall 8-9 klass poisid ja tüdrukud 02.02.2016. Audru kool Osales 3 poiste ja 4 tüdrukute võistkonda. Tüdrukute mängud olid üsna võrdsed ja samuti poiste omad. Tüdrukute esikolmikus olid I Paikuse, II Audru II Sindi ja poistest I Jõõpre, II Audru ja III Pärnu-Jaagupi g. Kokku osales 50 õpilast.

17. Suusatamine ABCDEF vanuseklassile 5.02.2016. Jõulumäel. Suusatamine toimus nagu ka eelnevatel aastatel Pärnumaa Talimängude raames. Ühisel koosolekul otsustati, et nii ka sel aastal ja eraldi pole seda mõtet võistlusena teha. Kuna kõik sõltub lumeoludest on tegemist üsna ebakindla alaga ja kas harjutamise aega jääb või ei ei tea ette keegi. ja kas peab alati kõigis alades võistlema vahest võib ju ka oma lõbuks suusatada.

18. Pärnu maakoolide saalijalgpall 1-3 kl segavõistkondadele 10.02.2016. Võistlusega võis rahulejääda ka sel aastal. Jalgpalliliit oli välja pannud jalgpallid ja osaleja diplomi, maakoolide spordiliit omaltpoolt medalid ja magusa auhinna. Kokku osales 8 võistkonda ja 60 last. Võidukad võistkonnad olid sellel aastal: 1. Häädemeeste kk, 2. Paikuse pk, 3. Kilingi-Nõmme g.

19. Miniliiga võrkpall 4-6 klass poisid ja tüdrukud. 18.02.2016. Pärnu-Jaagupis. Kokku osales sel võistlusel 8 võistkonda ja 49 last, kahjuks pidi üks võistkond haiguste tõttu tulemata jääma. Sel aastal olid auhindadeks Limpa limonaadid ja võrkpalli liidu poolt medalid ja diplomid. Võistkonnad mängisid üsna tasavägiselt , kuid punkt toob võidu ja esikohad jagunesid järgmiselt: poisid Audru kool, Häädemeeste kk, Tõstamaa kk. tüdrukud: Tori pk, Paikuse pk, Pärnu-Jaagupi g. Edasi lähevad mängima tüdrukutest Tori pk, poisid sel aastal loobuvad.

20. Rahvastepall 1-3 klass segavõistkond 22.02.2016. Sindis. Küll on hea meel, et koolides selles vanuses ikka rahvastepalli endiselt mängitakse, sest võistlustele registreerus lausa 14 võistkonda üle maakonna ja kokku osales 103 last. Kõik lapsed, kes osalevad on juba tublid, sest ilma harjutamata välja ju ei tulda. Osalemine ise annab suure emotsiooni ja kogemuse, alati ei peagi võitma võib ennast lihtsalt proovile panna. Aga sel aastal oli pall ümmargune selliselt: I Jõõpre kool, II Vändra g, III Kilingi-Nõmme g. Pärnumaad lähevad Vabariiki esindama kaks esimest võistkonda Jõõpre ja Vändra poisid ja tüdrukutest sõidab Sindi gümnaasiumi võistkond.

21. Kooliliiga võrkpall 6-9 klass p,t . 01.03.2016. Häädemeeste Oleme Kooliliiga võistlust korraldanud juba kümme aastat ja ikka jätkub osalejaid, küll on aga aastatega jäänud väiksemaks auhinnalaud. Sel aastal osales 5 poiste ja 6 tüdrukute võistkonda, mängiti turniirisüsteemis ja mängud venisid ajaliselt väga pikaks. Loodan, et tagumised nurgad said ikka ka kenasti koju. Poistest saavutas I koha 9 aastat järjest Häädemeeste keskkool, II Tori põhikool ja III Pärnu-Jaagupi g. Tüdrukutest: I Sindi gümnaasium, II Tori põhikool ja III koht Audru kool. Kokku osales sel võistlusel 82 last.

22. Ergomeetersõudmine 5-7, 8-9, 10-12 klass 16.03.2016. Sindi gümnaasium Võib julgelt öelda, et sel aastal olid kõik kenasti trenni teinud ja halb pärast sõitu ei hakanud kellegil. Kohal oli 6 kooli ja 76 last.  Võistlus sai ka sel korral koostöös Pärnu Sõudeklubi ja Aigar Rajaga kenasati peetud. Tänud ka Sindi kooli õpetaja Nannile, kes ergomeetrid kooli organiseeris.

23. TV10 Olümpiastarti Pärnumaa III etapp 28.03.2016. Pärnu Spordikooli kergejõustiku hall. III etapil võisteldi hüpetes (kõrgus, kaugus, teivas) ja lisaks kuulitõuge. Võistlusega saadi kenasti hakkama, sel korral olid abis Niidupargi kergejõustikuklubi tublid noored kohtunikud ja praegused sportlased.... tänud neile. Maakoolidest osales Paikuse, Sauga, Vändra ja kokku kuskil 40 lapse ringis. 

24. Male mv 5-9 klass poisid ja tüdrukud. 30.03.2016. Paikuse Põhikool. Ka sel korral olime abis oma medalite ja diplomitega maleklubil.  Kokku osales 20 last.

25. Osavaim jalgpallur 1-3 klass ja 4-5 klass 31.03.2016. Kilingi-Nõmme g spordihoone. Kokku osales

26. Korvpall 6-7 klass poisid ja tüdrukud 08.04.2016. Sindi gümnaasium Pärnu maakoolidel on Korvpalli võistkondi raske kokku saada ja need, kes on jäänud ala harrastama, teevad seda ka edasi, seega ühed ja samad võistkonnad on tavaliselt väljas olnud. Küll aga sel aastal üllatas poiste osas Vändra gümnaasiumi võistkond, kes saavutas lausa I koha, II jäi Tori ja III Sindi gümnaasium. Tüdrukutest võttis osa Paikuse põhikooli võistkond kes sai I ja Vändra gümnaasiumi võistkond kes sai II koha. Kokku osales 55 maakoolide last.

27. Võrkpall 6-7 klass poisid ja tüdrukud 13.04.2016. Häädemeestel.  6-7 klasside võrkpallile registreerus 3 poiste ja 4 tüdrukute võistkonda.  Poiste võistkondadel jagunesid kohad järgmiselt: I Häädemeeste kk , II Audru kool ja III Jõõpre kool. Tüdrukutest võitis: Paikuse pk, II Pärnu-Jaagupi g ja III Metsapoole pk. Kokku osales võistlustel 7 kooli ja 49 õpilast.

28. Kevadkross 1-3, 4-5, 6-7, 8-9, 10-12 klassidele 28.04.2016. Jõulumäel.  Kevadkross sai üle pika aja peetud õigel ajal ehk siis aprillis. Viimastel aastatel on olnud üsna küsitav just ilmastiku olude tõttu ja seda on pidevalt lükatud edasi.  Sel aastal oli võistlemas 20 maakooli ja 377 last, arvestust peetakse 4 kategoorias:  KK/G arvestuses 6 kooli ja kohad jagunesid järgmiselt I Vändra g 1526 punkti, II Kilingi-Nõmme g 1494 punkti ja III Sindi gümnaasium 1269 punkti. Suurtest põhikoolidest oli kohal 6 kooli ja I koht läks Paikuse põhikoolile 1180 punkti,  II koht Sauga põhikoolile 1100 punkti ja III koht Tori põhikoolile 1078 punkti. Väikestest põhikoolidest oli arvestuses 4 kooli I koht Tootsi LA/PK 820 punktiga, II Juurikaru põhikool 773 punktiga, III Pärnjõe põhikool 753 punktiga. Algkoolide arvestuses sai I koha Tahkuranna 418 punktiga, II koha Lindi 375 punktiga ja III koha Libatse 238 punktiga. Tänu Jõulumäe tublidele abilistele ja suurepärastele võistlusradadele saime kenasti ja ilma probleemideta oma võistluse peetud. 

29. Male mv 1-4 klass poisid ja tüdrukud Paikusel 27.04.2016. Tänu male treeneritele ja male arendajatele jagub maakoolide lapsi ka sellele võistlusel. Kokku osales 42 õpilast.

30. TV10 Olmpiastarti Pärnumaa IV etapp 17.05.2016. Pärnu Niidupargi staadion.

31. Kergejõustik JABC vanuseklassidel 20.05.2016. Paikuse staadion

32. Kati ja Mati 40 spordimängud 25.05.2016. Audru staadion.

Koostƶƶpartnerid: