PĂ„RNUMAA KOOLISPORT

2012/2013

 1. Jalgpall kuni 7 kl poisid 20.09.2012. Tõstamaal. Võistlustele registreerus 8 võistkonda ja võistlus kulges plaanitult. Mängiti kahel väljakul ja kohtunikud olid kaks kohalikku koolipoissi ja ĂĽks endine jalgpallur Mart Paumäe. Kokku osales 67 õpilast.

2. Krossiteatejooks ja pendelteatejooks 26.09.2012. Jõulumäel Kokku osales krossijooksu võistlustel 448 õpilast. Kohal oli 16 maakooli ja võisteldi teatekrossis ja peandelteatejooksus. Kahjuks jäi Lasteaed algkoolide osavõtt just pendelteatejookus nõrgaks, kuna osa võttis vaid ĂĽks Tahkuranna. Võistlus kulges ilma tuliste vaidlusteta ja ilmaga vedas kõvasti, sest sĂĽgisel ei või kunagi ette teada, mis hommikul ees ootab.

Tulemused siin

3. Jalgpall 8-9 klass poisid ja tüdrukud. 02.10.2012. Tõstamaal. Üle hulga aja oli võistlustele registreerunud nii palju võistkondi, kui olla täpne siis 13 poiste ja 3 tüdrukute võistkonda. Kokku osales sel võistlusel 120 õpilast erinevatelt Pärnumaa äärealadelt. Tõstamaa keskkooli direktor Toomas Mitt ja kehalise kasvatuse õpetaja Ene Lehtsalu ühendasid jõud ja meie kasutuses oli lausa kolm väljakut. Kohale toimetati ka professionaalsed kohtunikud Vändrast ja Pärnust. Välja mängiti esimesed kuus kohta. Kahjuks jäid viimased kohad välja mängimata, kuigi ilmaga vedas kõvasti. Tundub, et huvi jalgpalli vastu Pärnumaal on endiselt kõrge.

4. Jalgpall 10-12 klass poisid 12.10.2012. Tõstamaal.   Jalgpall Tõstamaal toimus korrektselt, ka viimase väliĂĽritusega vedas ilma poolest. Mängiti ĂĽhel platsil, kohtunikest olid kohal Ranet Lepik ja Oskar Pettai, kes oli eelmisel hooajal Tootsi pk õpetaja. Ranet Lepik on suurte kogemustega praegune treener ja endine tipp jalgpallur Pärnu Vapruse klubist. Kohal oli 5 kooli ja 43 õpilast. I koha saavutas Kilingi-Nõmme g, II Vändra g ja III Pärnumaa Kutsehariduskeskus. 

5. Kooliliiga võrkpall 6-9 kl poisid ja tĂĽdrukud 31.10.2012. toimus Häädmeestel. Kohal oli lausa 11 võistkonda nendest 5 poiste ja 6 tĂĽdrukute oma. Esimene võistlus toimus 2005 aastal ja auhindu oli hulganisti (pallid, võrgud, raamatud, šokolaadid, diplomid, medalid, karikad) kohal oli ka suur arv võistkondasid 16 kui õigesti mäletan. Igal järgneval aastal vähenesid võistkonnad ja muutusid auhinnad. Kuid sel aastal oli taas ĂĽllatus, et nii palju võistkondi osales.  Kokku lausa 82 õpilast, kellede seast saavutasid kaksikvõidu Häädemeeste poisid ja tĂĽdrukud. Poistest järgnesid Kilingi-Nõmme ja Vändra ning tĂĽdrukutest olid võidukad Tõstamaa ja Tori. Võistluse käigus jäi aega pisut tutvuda ka Häädemeeste vaatamisväärsustega, ekskursiooni juht oli Tõnis-Aleksander Joarand, kes näitas Häädemeeste kirikut ja tutvustas "ufode" maandumiskohta.

6. Rahvastepall 4-5 klass poisid ja tĂĽdrukud 08.11.2012. Pärnu Spordihall Võistluse suurearvulise võistkondadega saadi kenasti hakkama. Kokku oli kohal 13 poiste ja 8 tĂĽdrukute võistkonda. Kokku osales võistlustel 185 maalast ĂĽle Pärnumaa. Kasutada Pärnu Spordihalli poolt oli kogunisti 6 mänguplatsi, kus igal neist vilistas kaks kohtunikku. Võistluste käigus probleeme lahendada ei tulnud, kuna kohtunikud olid oma kooli kätte saanud linna võistlustel. Jõõpre pk võttis sel aastal oma poiste ja tĂĽdrukutega kaksikvõidu. Järgnesid tĂĽdrukutest: Sindi g ja Audru kk. Poistest olid lisaks võidukad: K.-Nõmme g ja Vändra g. Jõõpre pk sõitis antud vanuseklassi koos Sindi tĂĽdrukute  ja K.-Nõmme poistega esindama Viljandisse Dumle rahvastepalli piirkonna vooru, kust pääsesid edasi Jõõpre pk poiste võistkond. Finaalis jäid Jõõpre poisid oma võistkonnaga kolmandaks, kellede võistlustaseme oli edukalt kĂĽpseks treeninud õpetaja Marika Vahter. Neist ettepoole jäid Narva Kreenholmi g ja Kääpa pk. ja järgnesid 4 koht Pärnu Kuninga tn. pk  ja 7 koht Pärnu RaekĂĽla kool. Jõõpre poisid olid edukad ja tublid 23.11.2012. Viljandi finaalis.

7. 4-7 kl poisid Korvpall 23.11.2012. Pärnu-Jaagupi G. Kuigi võistkondasid oleks võinud olla palju rohkem, sai ka see võistlus edukalt peetud. Kolme võistkonna vahel tekkis surnud ring ja see näitab et oldi päris võrdsed, kuid spordis on nii, et punkt toob võidu ja kohad jaotusid järgmiselt, mida kajastab protokoll.

8. Lauatennise MV 4.-5., 6.-7, 8.-9., 10.-12 klass poisid ja tĂĽdrukud 04.12.2012.   Lauatennise võistlusi on peetud juba väga pikka aega, koolid, kus sellega tegeletakse on olnud nende aastate jooksul ka väljas. Paljudes koolides on lauatennise treeninguid läbi viimas oma ala spetsid ja lastel on tekkinud huvi, millega on nakatatud ka oma eakaaslasi. Hea meel oli Kihnu kooli ĂĽle, kes osales võistlustel suure arvu õpilastega. Esikohtasid saavutati P.-Jaagupi G, Sindi G, Pärnjõe PK ja Paikuse PK-s. Kokku osales individuaalsel võistlusel 57 õpilast. 

9. Pärnu maakoolide akrobaatika MV 12.12.2012. Pärnu Spordihall. Võistluse korralduslik pool kujunes ladusaks, kui mitte arvestada maakoolide rohket osavõttu sel aastal lausa 11 koolli registreerujaid oli 107, kokku osales tõpselt 100 last. Millised arvud ..., kui mõelda sellele, et kuupäev ja osalemise arv on väga maagilised. Sel aastal oli kasutusel ka uus hindamissĂĽsteem, mis andis võistlejaid veidi objektiivsemalt hinnata. Akrobaatika kava eest oli võimalik saada 10 p, tehniline sooritus oli jagatud punktideks ja kompositsioon oli eraldi arvestuses, mille hea täitmise korral sai 5 p lisaks. HĂĽppel hinnati vahendite kasutus oskust (hoolaud ja kits) st. tõuget hoolaualt, ja kitselt, hĂĽppe lendu ja maandumist. 4.-5 kl ja 6.-7 kl tĂĽdrukute osavõtt oli nii suurearvuline et jagati lisa kohti. Välja pandi nii 4, 5, 6, ja 7 klassis lisa kolm kohta magusa auhinna näol. Absoluutarvestuse parimate tĂĽdrukute tiitel jagunes kolme K.-Nõmme tĂĽdruku vahel ĂĽsna võrdselt: Merilin Tallo 24.3, Pille-Riin Oja 24.3, Laura Pärna 24.2. Poiste parimad selles kategoorias olid Oskar Tilk 21.0, Theodor Põlluste 20.9 Jõõpre PK ja Randel Käärmann 20.3 Sindi G.

10. Pärnu maakoolide 8-9 klass poiste korvpall 17.01.2013. Kuna võistkondi registreeris võistlustele ainult kolm siis pidi alguses võistlus ära jääma, küll aga tulime vastu õpetajate soovile ja teha võistlus turniirina jagades välja ainult esimese koha medalid. Poisid mängisid hästi, näha oli Paikuse poiste ülekaalu, kuid ega K.-Nõmme ja Surju ka hätta oma punktidega jäänud. Surju nagu selgus oli tulnud välja ainult tunni tasemel oskustega, teised käivad oma oskusi trennides lihvimas. Tundub nagu mängiks korvpalli ainult kolm maakooli, kuigi kehalise kasvatuse ainekavas on see pallimäng sees juba alates neljandast klassist.

11. Pärnu maakoolide C kl mv sisekergejõustikus 25.01.2013.  Pärnu maakoolide c kl sisekergejõustiku mc peeti sel korral ilma linna koolide osaluseta, mis aga järgmisel aastal ei võiks toimuda koos. Maakoolide lapsi osales sel korral 59, võisteldi traditsioonilistel sisekergejõustiku aladel, mis on populaarsed ka koolides. Kõige populaarsem oli 60 m jooks, kus osalesid kõik poisid ja tĂĽdrukud, kes võistlema olid tulnud. Teine populaarne ala oli kaugushĂĽpe, vähem osaleti kõrgushĂĽppes. Kõige rohkem medaleid riputati kaela Sindi GĂĽmnaasiumi õpilasele Margit Viies ile, kes sai kaks kulda kõrguses ja kauguses, kuulis teise ja 60 m jooksus kolmanda koha, seega rippus Margit Viiese kaelas neli medalit.  Poiste maksimum medalite arv jääb kahe piiri ja need said endale erinevate alade võitudelt kokku:  Remi Ă•unapuu Jõõpre PK, Egert Ervin Messek Audru KK, Kevin KĂĽnnapas Tori PK, Andreas Kallaste Tori PK. 

12. Pärnu maakoolide mv 8-9 klasside poiste ja tĂĽdrukute võrkpallis 06.02.2013.  Audrus korraldatud võistlus sujus väga hästi, täname korraldajaid. Kahjuks on aga aastatega võistkondade arv vähenenud ja järel vaid 3 poiste ja 4 tĂĽdrukute võistkonda. Poistel jagunesid kohad järgmiselt I Häädemeeste, II K.-Nõmme ja III Vändra. TĂĽdrukute pall oli väga ĂĽmmargune ja õpetajatele lausa närvidemäng, sest jäädi võrdsete punktidega surnud ringi. Punktide lugemeisel aga selgus, et I koha saavutas Pärnu-Jaagupi, II Audru ja III Tõstamaa, Tori jäi seekord neljandale kohale. Kokku osales 50 last.

13. Pärnu maakoolide suusatamine 33. Talimängude ajal 15.02.2013. Jõulumäel. Maakoolide suusatamise võistlused kujunesid ĂĽsna suurearvuliseks. Kokku osales 13 maakooli oma 180 õpilasega. Võistlustel oli esmakordsel kasutusel ka elektrooniline ajavõtt, mis muutis võistluste käigu sujuvamaks samuti sai kiiresti tehtud ka autasustamise. KĂĽll aga tahan õpetajatele sĂĽdamele panna enne võistlusele tulekut tuleks ĂĽle vaadata võistlusklassid. 

14. Pärnu maakoolide turniir 10-12 kl võrkpallis. 12.02.2013. Kahjuks osales ainult kolm võistkonda ja sedagi mitte ainult poiste ja tüdrukute võistkondade näol vaid segavõistkondadena.

15. 1-3 klass rahvastepall 28.02.2013. Sindis Tänud Sindi G toredatele ja tublidele õpetajatele. Suure võistkondade arvuga võistlus sai edukalt peetud. Kokku osales 11 vk ja 97 last.

16. V Maakoolide MV Ergomeetersõudmises 01.03.2013. P.-Jaagupis. Pärnu maakoolide mv ergomeetersõudmises kulgesid edukalt nende koolide jaoks, kes võistlusel osalesid ja kohti saavutasid. Koole oli väljas neli, vähe aga siiski  (PJG, K.-Nõmme G, Audru KK, Surju PK), tundub et nendes koolides armastatakse sõudmist, sest varasematel aastatel on nad ka osalenud. Arvestust peeti individuaalselt ja võistkondlikult 5-7, 8-9, 10-12 kl osas. Võistkondlikus arvestuses vähim punkte kogunud kool oli võitja, punkte tõid koolile 2 parema poisi ja 2 parema tĂĽdruku tulemused. Võistlustel osales 57 õpilast.

17. Pärnu maakoolide ja Pärnu linna koolide mv sisekergejõustikus J,A,B klassidele 07.03.2013. Pärnu KJH . Lõpuks ometi jõudsime Pärnu linnaga kokkuleppele ja tegime sisekergejõustiku ĂĽhtse juhendi ja aladega ning ĂĽhel päeval. Võistlus kestis kĂĽll kaua aga vähemalt oli kohal arvestatav hulk võistlejaid, kes vapralt õhtuni vastu pidasid. Medaleid jagati nii linnas kui maal ja arvata, et linn nopiks maa lastelat medalid ei ole kĂĽll alust arvata. Kokku võisteldi 60m 6000 1000m jooksudes, kuulitõukes, kõrgushĂĽppes ja kaugushĂĽppes. Kokku osales 237 õpilast.

18. Pärnu maakoolide turniir 6-12 kl korvpallis 05.04.2013. Paikuse Toimus järjekordne turniir, kus võidutses Paikuse võistkond, teiseks jäid Sindikad ja kolmandaks Vändra. Kahjuks toimus turniir kolme võistkonna osavõtul.

19. Pärnu maakoolide male mv 5-9 klassidele 03.04.2013. Paikuse. Koostöös maleklubiga, osales kolm koolide võistkonda. (poisid) (tüdrukud)

20. Miniliiga võrkpall 11.04.2013. Sindi.  Pärnumaalt osales kolm võistkonda, nendest kaks olid poiste võistkonnad ja ĂĽks tĂĽdrukute oma. Osalesid Sindi, Jõõpre ja Tori.

21. Male mv 1-4 kl poisid ja tĂĽdrukud Paikuse 25.04.2013. Koostöös maleklubiga (tĂĽdrukud), (poisid ja võistkondlik arvestus)

22. Kevadkross 1-3, 4-5, 6-7, 8-9, 10-12 klass P,T. 08.05.2013. Jõulumäel. Pärnu maakoolide kevadkross toimus sel korral jõulumäel väga hea ilmaga. Hommikul näitas kraadiklaas lasusa 25 C sooja, mis on viimaste aastate hulgas erakordne. Kokku osales sel ĂĽritusel 18 maakooli koos 421 lapsega. Võistlus peeti ilma vaidlusteta, mis näitas head kohtuniketöö tulemust. 1-3 klassi poiste jooksudes oli lausa 69 osalejat.  

23. Pärnumaa 6. Heategevuslik teatejooks 09.05.2013 Pärnu Vallikäär. Sel aastal proovisime esmakordselt pidada jooks kaunist Vallikääru ala ära kasutades, rada oli põnev, meie kasutuses oli Tallinna värav, Sadama sild ja vallikääru kaldapealne.  Ka sel aastal oli laste arv just Pärnumaal kõige suurem Eestis lausa 1341 last oli startimas 5,6,7,8,9 klasside teatejooksus. Kõigil tuli läbida 200m jooksu lõik, mis ei ole võidujooks. Pärnumaalt oli väljas 22 kooli, suuremate võistkondade arvuga osalejad olid Pärnu Rääma PK-22 ja Paikuse PK-9 võistkonnaga. Avamas meie teatejooksu olid sel aastal maavanem Andres Metsoja, sõudja Allar Raja ja tema treener Matti Killing ning parim korvpallis Rannar Raap. (Pärnu Postimees)

24. Kergejõustiku 4 võistluse mitmevõistlus C klassile. 17.05.2013.  Väga väga hea oli pidada võistlust värskelt remonditud staadionil, ruumi oli piisavalt ja ilm soosis võistlust- soe ja päikseline. Perekond Ojalad olid võistluse kohtunike brigaadid kenasti ära koolitanud ja võistlus sujus protestideta. Kahju, et ainult vähesed koolid  said sellest osa. Ind. (60mP, 60mT, 500mT, 800mP, kaugushĂĽpe P, kaugushĂĽpe T, pallivise P, pallivise T) Mitmevõistluse võitjad tĂĽdrukud, mitmevõistluse võitjad poisid. Parimaks võistkonnaks tunnistati Vändra G P ja T võistkond. KK/G arvestuses. Põhikoolide arvestuses oli parim Tori PK I koht, II Pärnjõe PK ja III koht Tootsi PK. KK/G arvestuses saavutas I koha Vändra G, II koht läks Audru KK-le ja III koht Tõstamaa KK-le.

Pildid võistluselt :

25. Kergejõustik JAB 24.05.2013. Paikuse - protokoll. Võistluspaigad olid väga hästi ettevalmistatud ja kuna eeltöö ning registreerimine oli tehtud õigeaegselt kulges võistlus ladusalt. Mul on väga hea meel, et õpetajad on kergejõustiku võistluste registreerimise kenasti omaks võttnud, vanasti käis ju ainult kaardiga. Võisteldi kolmes vanuseklassis J,A,B kuid kahjuks jäid esimesed kaks võistlusklassi ikka väga hõredaks. Kahjuks ei saanud ka kohalik kool välja panna rohkem kui ĂĽhe lapse, mis tundus ikka väga kummaline. Kokku osales 75 õpilast erinevatest koolidest. 

26. Kati ja Mati 36 spordimängud 29.05.2013. AudrusVõistlus kulges suurepäraselt ja ladusalt, keegi ei nurisenud kohtunike töö ĂĽle ja tulemused ilmusid stendile kiirelt samuti jõudsime tehtud  koolide arvestuse, mis tavaliselt takerdub aja nappuse taha. Võistlesid 16 Pärnumaa kooli oma pisikeste kergejõustiklastega. Parimaid autasustati medali, diplomi ja šokolaadiga. Koolide arvestuse parimad said suure kommikoti. Kõige tähtsam korraldajale on see, et osalejad rahule jääksid, see õnnestus Audrus tänu kohtunike tööle ja tublidele kehalise kasvatuse õpetajatele saja protseniliselt. Tänud kohalikele korraldajatele. Kokku osales 128 õpilast.

Koostööpartnerid: